VAROŅU LAIKS – par Barikādēm

Autori

Kā daudzi šajās dienās, arī es domāju par Barikādēm… un manā apziņā  ienāca divu vārdu salikums – VAROŅU LAIKS. Varoņu laiks… katram laikam,  gadsimtam, gadu desmitam ir bijuši savi varoņi. Šodien atceramies mūsu pašu piedzīvoto,  visnesenāko varoņu laiku, kurā mums ikvienam bija iespēja piedalīties.

Vienbrīd iedomājos, kādēļ gan Barikāžu  atceres pasākumi notiek arī daudzkur ārpus Rīgas? Galvenie notikumi 1991.gadā  taču risinājās tieši Rīgā! Bet kas gan būtu rīdzinieki vien?! Arī šobrīd  latviešu tautas spēku galvaspilsētā jūt vien tad, kad ļaudis no malu malām  sabraukuši ar kopēju mērķi – protestēt pret kādu netaisnību, kā piemēram,  pedagogu algas vai aicināt uz sadarbību, piemēram, zemkopības ministru. Smagā  lauktehnika arī vēl dažus gadus atpakaļ „ieņēma Rīgu”, lai tauta laukos beidzot  tiktu sadzirdēta. Līdzīgi kā Barikādēs… Tomēr laiki ir citādi. Un citādi ir  arī tas, kā uz toreiz 91.gadā notikušo raugāmies šodien.

Mēs daudzi Barikāžu laikā vēl bijām bērni.  Kā bērni arī raudzījāmies uz notiekošo – ar bērna acīm – tās dažbrīd bija  nedrošības, baiļu pilnas. Rotaļu vietā pagalmā norisinājās politisko  aktualitāšu pārrunāšana – kurš labāks – Jeļcins vai Gorbačovs, kurš kādu tanku  redzējis, kura tētis ir Barikādēs un kuram bērnam mamma smērē maizīties Rīgas  centrā esošajiem radiem un arī vēl nepazīstamiem tautiešiem.

Citos brīžos mazās sirdis pukstēja  straujāk un acis mirdzēja aiz sajūsmas par mūsu vecākiem un radiem, kuri  uzdrošinājās! Tas bija svarīgi! Paldies viņiem par to, un paldies ikvienam no  jums, kuri toreiz uzdrošinājās likt kopējo mērķi augstāk par savu individuālo.  Tā rezultātā jūs atguvāt Latvijas valsti sev un mums – saviem bērniem!

Jau divdesmit divi gadi pagājuši. Ar  pieaugušā acīm, man, personīgi, tik viennozīmīgas sajūsmas par tā laika  Barikādēm nav. Daudzi sapņi ir izsapņoti, daudziem ir bijusi virkne smagu  vilšanos šo gadu gaitā. Un man pat bail jums jautāt – vai, ja vajadzētu, Jūs  ietu atkal?! …

Man pašai priekš sevis atbilde ir  skaidra – jā, Es ietu! Lai nu kā, es vēlos aicināt ikvienu, domājot par mūsu  Latvijas nākotni, atdzīvināt sevī tā laika jaunības degsmi un ideālismu, jo arī  šoreiz viss ir mūsu pašu rokās!

Izsaki savas domas par šo

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: