Aicina risināt elektroapgādes problēmas Ķekavā

Autori

2013. gada 31. janvāra agrā rītā notika ļoti nopietna elektroapgādes sistēmas avārija – uz vairākām stundām tika pārtaukta elektroapgāde, un līdz ar to arī apkure abos Ķekavas centra ciematos (gan Jaunajā, gan Vecajā), kā arī plašā teritorijā Plakanciema virzienā, ietverot vairākus desmitus privātmāju un zemnieku saimniecību. Ciematos apstājās visi komunālās infrastruktūras objekti – gan katlu mājas, gan kanalizācijas sūkņu stacijas. Tas sagādāja nopietnas neērtības vairākiem tūkstošiem ģimeņu, pošoties uz darbu un pavadot uz skolu bērnus. Laimīgas sagadīšanās dēļ darbojās dzeramā ūdens sūkņu stacija – vismaz bērniem muti nomazgāt bija iespējams. Tikai pateicoties relatīvi siltajiem laika apstākļiem izdevās izvairīties no sala izraisītām cauruļvadu avārijām.

Dažus gadus atpakaļ Ķekavas centrā jau notika līdzīga avārija- sabojājoties Transformatoram, elektroapakšstacijā pašā ziemas vidū Jaunās Ķekavas ciemata iedzīvotāji daudzdzīvokļu namos uz laiku palika bez elektroapgādes un apkures. No enerģijas piegādes pārtraukuma cieta arī bērnudārzs un vidusskola. Secinājumi toreiz netika izdarīti. Ņemot vērā, ka šādas avārijas ik pa laikam atkārtojas, ir vieglprātīgi paļauties uz siltu ziemu vai citu labvelīgu apstākļu sakritību, kā rezultātā varbūt izdotos izvairīties no patiešām lielu un dārgu elektroapgādes pārtraukuma radīto avārijas seku likvidēšanas.

Aicinām Ķekavas domes deputātus apzināties novada ciematu elektroapgādes drošības problēmas nopietnību – ieplānot nepieciešamos pasākumus problēmas risināšanai, paredzēt tiem finansējumu 2013. gada budžetā, kā arī panākt lai A/S Latvenergo veic regulāras apkopes transformatoru apakšstacijās un ierīko dublējošu augstsprieguma pievadu.

NA „Visu Latvijai! – TB/LNNK” Ķekavas nodaļas biedri

Izsaki savas domas par šo

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: