Aicina uz lāpu pārgājienu "Baloži" 2.martā

· Cits, Daba, Izglītība-sports, Valoda-kultūra
Autori

Jānis Zariņš Jānis Zariņš, Pargajieni.lv vadītājs:

Turpinot tradīciju Pargajieni.lv rīko jau otro lāpu pārgājienu. Šoreiz iepazīsim Baložu pilsētu un tās apkārtni. Tiksimies ap 17:40 23. autobusa pieturā “Pagrieziens uz Baložiem”.

Kamēr vēl nebūs satumsis, apskatīsim Titurgā esošās piemiņas vietas – pieminekli barikāžu upurim Robertam Mūrniekam, pilsētas pirmajam goda pilsonim Oļģertam Kūkumam un Baložu pilsētas strūklaku (ziemā, protams, nedarbojas). Pēc tam pa gājēju un veloceliņu dosimies uz Baložu pilsētas vēsturisko daļu – “kūdras racēju pilsētiņu”, kur varēsim redzēt 50. un 60. gadiem raksturīgo apbūvi. Mazliet uzzināsim par pilsētas vēsturi un to, kā Latvijā pirms vairāk kā 60 gadiem attīstījās dažādas industriālās pilsētiņas kūdras purvu tuvumā. Pēc tam dosimies apkārt Titurgas ezeram pa 2012. gadā iekārtoto dabas taku. Noslēgumā dosimies prom no pilsētas pa padomju laikiem raksturīgu tehnikas pieminekli – šaursliežu dzelzceļu. Ap 22:00 finišēsim dzelzceļa līnijas Jelgava – Rīga stacijā Tīraine.

Arī šoreiz aicinām visus ņemt līdzi lāpas un lukturīšus. Ja Jūs gribat piedalīties ar organizatoru lāpām, tad par to paziņojiet pieteikšanās laikā. Viena uzpildīta lāpa Jums izmaksās tikai Ls 1. Līdz jāņem laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi – daļa no maršruta paredzēta cauri mežam, kur būs sasnidzis. Tiem, kuri būs izsalkuši vai izslāpuši pārgājiena laikā, līdzi jāņem arī sviestmaizes un silta tēja termosā.

Dalības maksa: Ls 3, ja piedalīsies individuāli Ls 2, ja ieradīsieties vismaz divatā Ls 1 – Rīgas pilsētas un Ķekavas novada vispārizglītojošo iestāžu audzēkņiem Pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas pieaugušo pavadībā.

Pieteikšanās līdz 2. marta plkst. 15:00 pa tālruni 26980327 vai e-pastu janis@pargajieni.lv .

Izsaki savas domas par šo

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: