Dainis Locāns: “Ķekavas novads ir trumpis citu novadu vidū uzņēmējdarbības attīstībai”

· Attīstība, Cits, Tautsaimniecība
Autori

Dainis Locāns ir Mākoņkalnā dzīvojošs ķekavietis, profesionālajā darbībā – Latvijas Biznesa konsultantu asociācijas valdes loceklis un izpilddirektors, kā arī lektors ar ilggadēju pieredzi uzņēmējdarbības attīstības risinājumu jomā.

Mūsu Ķekavas novada dzīvDainis_Locānses kvalitāte un attīstība lielā mērā ir atkarīga no uzņēmīgu cilvēku   klātbūtnes, kuri rada jaunas darba vietas un maksā nodokļus. Ja starptautiskā līmenī valstis jau sen cenšas sevi “pārdot” kā izdevīgāko vidi biznesa attīstībai, tad lokāli mūsu novads noteikti var konkurēt ar pārējiem, lai tas būtu investīcijām draudzīgs.

Manā ikdienas pieredzē nākas daudz saskarties tieši ar uzņēmējdarbības attīstības jautājumiem, tāpēc vēlos padalīties ar savu redzējumu par iespēju attīstīt mūsu Ķekavas novadu par labāko novadu Latvijā:

1. Jārada apstākļus, kas palīdz uzņēmējiem uzsākt un attīstīt savu biznesu mūsu novadā, tāpēc, līdzīgi kā tūrisma informācijas centrs, ir jānodrošina ar informāciju un padomu interesentus uzņēmējdarbības jautājumu risināšanai mūsu novadā.

2. Mūsu atrašānās vieta ir trumpis citu novadu vidū, kas ļauj būt interesantiem arī ārvalstu kompāniju investīcijām, tāpēc jāattīsta starptautiskās aktivitātes, kas piesaista uzņēmējus mūsu novadam.

3. Jāmotivē novada uzņēmējus nodrošināt stažēšanās un prakses vietas, kā arī vasaras darbus mūsu novada jauniešiem.

4. Jāatbalsta ģimenes uzņēmumus un mājražotājus, veicinot to produkcijas un pakalpojumu atpazīstamību vietējos gadatirgos, kā arī jāpiesaista iekšzemes un ārvalstu tūristu uzmanība mūsu novada vērtībām.

 

Izsaki savas domas par šo

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: