Baltijas Nacionālās partijas Bauskā deklarē jaunu Baltijas ceļu.

Autori

23augBauska2013 23augBaus2003

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas nacionālistu sadarbības līgums
(Bauskas deklarācija)

Vēloties un apņemoties saglabāt mūsu trīs tautu nenovērtējamo kultūras mantojumu un unikālo raksturu,

tautu, kas bieži kalpojušas kā Rietumu brīvības un vērtību bastions pret Austrumu despotismu,

kas ir dzīvs pierādījums cilvēka un tautas lepnuma, brīvības un demokrātijas triumfam pār komunistisko totalitārismu,

ko šobrīd apdraud gan šovinistisks imperiālisms, gan starptautisks globālisms,

kas gaida jaunas tautas atmodas sākumu,

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas nacionālisti ir pulcējušies Bauskā, lai paziņotu:

mēs apstiprinām mūsu valstu suverenitātes pārākumu pār starpvalstu organizācijām un pretojamies jebkādiem mēģinājumiem pievienot mūsu neatkarīgās nacionālās valstis jebkāda veida Eiropas superlielvalstij.

Mēs uzskatām Rietumeiropas imigrācijas politiku par brīdinošu piemēru. Mūsu valstu demogrāfiskā situācija neļauj mūsu zemēs masveidā uzņemt imigrantus.

Par spīti kultūrmarksisma, postmodernā multikulturālisma un destruktīvā liberālisma ideju draudiem mēs turam augstā godā ģimenes un patriotisma vērtības. Mīlestība un cieņa pret mūsu tēvu zemēm mums neļauj iet kosmopolītisma ceļu.

Uzskatām, ka mums jātiecas uz iespējami lielāku ekonomisko patstāvību, kas ir svarīgi arī politiskās neatkarības nodrošināšanai. Mēs esam gatavi ierobežot ārzemju finanšu ietekmi mūsu valstīs, un par mūsu valstu pārticības pamatu pieņemam Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kapitālu.

Mēs pieprasām no mūsu valdībām tiešu un nelokāmu atbildi uz jebkādiem mūsu neatkarības pārkāpumiem un iejaukšanos mūsu valstu iekšlietās, ko pastāvīgi īsteno Krievijas varasiestādes un citi imperiālistiskās politikas spēki. Mūsu tautu valodas, valstu robežas un mūsu varoņu piemiņa ir svētas un nav apspriežamas.

Mēs turpināsim pieprasīt kompensāciju par Padomju komunistiskā režīma īstenoto okupāciju. Tās fakta atzīšanai un pilnai nodarīto zaudējumu kompensācijai jākalpo par pamatu stabilām kaimiņattiecībām un jābūt par garantiju pret turpmākiem iespējamiem okupācijas vai agresijas mēģinājumiem.

Mēs apzināmies nepieciešamību būt gataviem fiziskai mūsu tautu aizsardzībai pret bruņotu vardarbību un vajadzību veidot spēcīgus bruņotos spēkus visās trīs valstīs, kas būtu gatavi cīņai neatkarīgi viens no otra, bet spētu arī sniegt palīdzību viens otram.

Tomēr mēs arī zinām, ka cīņa pret ārējiem apdraudējumiem un globālām problēmām būs veltīga, ja netiks atjaunoti mūsu tautas lepnums, garīgā vienotība un ticība saviem spēkiem. Tikai tad mēs varēsim stāties pretī demogrāfiskajām problēmām, kas mūs apdraud no iekšienes.

Mēs esam gatavi stāties priekšgalā jaunai nacionālai atmodai, kas atjaunos mūsu tautu spēku. Mēs sekosim nacionālisma idejām, nodosim tālāk tā pozitīvo nozīmi un izplatīsim to ar tautiskās izglītības un kultūras palīdzību.

Mēs apņemamies apvienot savu degsmi un darbus, jo tikai savstarpējā vienotībā mēs kļūsim neuzveicami. Mēs apmeklēsim viens otra pasākumus, vajadzības gadījumā nāksim klajā ar vienotiem paziņojumiem, veicināsim informācijas apmaiņu, kultūras un ekonomikas sadarbības programmas, un stāvēsim plecu pie pleca cīņā pret ārējiem draudiem. Mūsu ciešās un draudzīgās attiecības ļaus pārvarēt valodas šķēršļus, lai vienotos kopīgās jūtās Baltijas jūras krastos.

Lai šīs deklarācijas parakstīšana ir mūsu sirsnīgās un dedzīgās draudzības simbols!

Mostieties, Baltijas valstis!

Igaunijas Konservatīvās tautas partijas vārdā:

Marts Helme – priekšsēdētājs
Rūbens Kāleps – valdes loceklis

“Visu Latvijai!” vārdā:

Raivis Dzintars – līdzpriekšsēdētājs
Jānis Iesalnieks – valdes loceklis
Jānis Dombrava – valdes loceklis

Nacionālās apvienības (Lietuva) vārdā:

Gintaras Songaila – priekšsēdētājs
Julius Panka – priekšsēdētāja vietnieks

Izsaki savas domas par šo

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: