Kad bērnam jāuzsāk skolas gaitas?

· Izglītība-sports
Autori

Bieži vien publiskajā telpā ir izskanējis, ka vecāki paši var izvēlēties, vai savu bērnu sūtīt skolā sešu vai septiņu gadu vecumā. Pērnā gada rudenī vairākiem vecākiem nācās saskarties ar neizprotamu bērnudārza vadības prasību iesniegt ārsta zīmi par to, ka vēl tajā brīdī esošais sešgadnieks nav gatavs skolas gaitām. Kādēļ, par ko?! Vecāku reakcija saprotama.

Lai savlaicīgi sagatavotos un noskaņotos jaunajam mācību gadam, atgādinu: 2014.gada 01.septembrī mācības 1.klasē jāuzsāk visiem 2007.gadā dzimušiem bērniem neatkarīgi no tā, vai bērns dzimis 2007.gada janvārī vai decembrī. Šādu kārtību paredz Vispārējās izglītības likuma 32.panta 2. un 3.punkts.* Jūs vēl joprojām varat izvēlēties vienu gadu nogaidīt un palikt bērnudārzā, taču tas jau būs ārpus kārtas.

Bērnus mācībām 1.klasē vēl varat pieteikt Ķekavas vidusskolā, Baložu vidusskolā un Daugmales pamatskolā, sazinoties ar attiecīgās skolas administrāciju. Pļavniekkalna sākumskolas 1.klasei šobrīd pieņemti jau vairāk iesniegumi, nekā bērnu skola spēj uzņemt. Tiks meklēti risinājumi, lai bērnus nodrošinātu ar iespējām mācīties vistuvāk dzīvesvietai esošajā skolā. Kontaktinformācija: http://www.kekavasnovads.lv sadaļā Izglītība.

Ieva Arnte

Izglītības komitejas priekšsēdētāja

Ķekavas novada Dome

*„32.pants. Pamatizglītības obligātums […] (2) Pamatizglītības ieguvi sāk tajā kalendārajā gadā, kurā izglītojamajam aprit 7 gadi. (3) Atkarībā no veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības izglītojamais var sākt pamatizglītības ieguvi vienu gadu agrāk vai vēlāk saskaņā ar vecāku vēlmēm un ģimenes ārsta atzinumu vai psihologa atzinumu.”

Izsaki savas domas par šo

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: