Vai esi jau parūpējies par sava mājdzīvnieka drošību?

· Cits
Autori

Ja mums ir mājdzīvnieki, – suņi vai kaķi – mums rūp viņu drošība un veselība. Mēs esam  atbildīgi par tiem. Pienācis pavasaris, un visbiežāk tieši šajā laikā mūsu mīluļi mēdz noklīst, uz kādu brīdi aizdodoties apraudzīt kaimiņus vai vēl tālāk. Ko darīt, kā atrast savu mīluli, pirms ar viņu kas nelāgs atgadījies?

Līdzatbildību par mūsu mājdzīvniekiem Ķekavas novadā uzņemas arī pašvaldība.  Ir pieņemti “Mājdzīvnieku (suņu un kaķu) turēšanas noteikumi Ķekavas novadā’’. Tie paredz virkni pienākumu, kas jāuzņemas arī suņu un kaķu īpašniekiem. Mājdzīvnieki ir ne tikai jāvakcinē, bet arī noteiktā kārtībā jāreģistrē.

Image

Pie tam jāreģistrē gan tie mājas dzīvnieki, kuri ir “čipēti” (kuriem ir ievadītas zem ādas īpašās mikroshēmas), gan arī tie, kuriem “čipu” nav. Var jautāt, kālab gan jāreģistrē arī “čipētie” dzīvnieki, kāpēc tāda dubulta reģistrācija? Izrādās, lieta gluži vienkārša – policijā nav iespējams “čipus” “nolasīt”, nav tādas iekārtas. Ja dzīvniekam gadās pazust, pēc reģistrācijas žetona, kas piestiprināts pie viņa kakla siksnas, var viegli noskaidrot saimnieku.

Reģistrējot suni vai kaķi Noteikumos paredzētajā kārtībā, tas tiks iereģistrēts Lauksaimniecības datu centra datu bāzē un saimnieks saņems žetonu ar numuriņu, uzrakstu “Ķekavas novada pašvaldība” un gadaskaitli. Reģistrējot mājdzīvnieku, Lauksaimniecības datu centrs iekasē noteikto reģistrācijas maksu un maksu par pakalpojumu.  Līdztekus reģistrācijas maksai samaksāsiet arī dzīvnieka turēšanas gada nodevu.

Samaksa eiro naudas vienībās kopš 2014.gada 1.janvāra par mājdzīvnieku reģistrāciju ir 7,11 eiro. Samaksa par dzīvnieka īpašnieka maiņu – 4,98 eiro. Reģistrācijas pakalpojumi – 1,42 eiro.

Gada nodeva par dzīvnieku turēšanu Ķekavas novadā ir  4,27 eiro par vienu suni gadā un 2,85 par kaķi. Ziņas avots “Saistošie noteikumi 27/2013” “Grozījumi Ķekavas novada domes 2013. gada 18. aprīļa saistošajos noteikumos nr. 7/2013” “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Ķekavas novadā”.

No gada nodevas atbrīvoti pensionāri par vienu suni un kaķi, dienesta suņu vai suņu-terapeitu, suņu-pavadoņu  īpašnieki, kā arī, uzrādot dzīvnieku vakcinācijas pasi,  tie, kuri dzīvo ārpus pilsētas vai ciemata.

Noteikumi paredz, ka mājdzīvnieku reģistrācija ir obligāta un tā jāveic līdz 2016.gada 1.jūlijam.  Parūpējies par sava mājdzīvnieka drošību savlaicīgi!

Noteikumi: http://www.kekava.lv/uploads/filedir/saist_not/2013/sn_7_majas_dzivnieku_noteikumi.pdf

Saistošie noteikumi nr. 27/2013:

http://kekava.lv/uploads/filedir/adokumenti/kekava_20131029_gatavs.pdf

Izsaki savas domas par šo

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: